Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
- Frank Salemans
- Topic Author
- Offline
- Platinum Member
- Posts: 765
- Thanks: 1256
Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
06 Nov 2023 17:44Waar komt deze gigantische teruggang van het aantal vrijwillige stewards vandaan? En wat zou daaraan te doen zijn?
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- MF
- Offline
- Premium Member
- Posts: 136
- Thanks: 96
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
06 Nov 2023 18:23Frank Salemans wrote: In een recent interview liet directeur Laura van Leeuwen zich ontvallen dat de kosten van beveiliging afgelopen seizoen flink zijn gestegen. Dat drukt flink op de begroting. Deels door de successen van MVV; meer toeschouwers vraagt om meer beveiliging. Maar ook door de teruggang van ongeveer 100 vrijwillige stewards naar nog maar zeven (!). Dat vraagt om een grotere inzet (en dus hogere kosten) van professionele beveiligers.
Waar komt deze gigantische teruggang van het aantal vrijwillige stewards vandaan? En wat zou daaraan te doen zijn?
Ik zou de oude stewards contracteren per e-mail indien dit mogelijk is en een survey meesturen die ze kunnen invullen en daarna alle data verzamelen en bekijken. Een nieuwe campagne opzetten om stewards te werven kan de volgende stap zijn. Daar moet natuurlijk wel iets tegenover staan vanuit MVV. Dit kan bijvoorbeeld een seizoenskaart zijn aangezien het stadion toch nooit gevuld is, lopen ze op legen plekken ook geen inkomsten mis.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- Dylan
- Offline
- Senior Member
- Posts: 40
- Thanks: 10
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
08 Nov 2023 20:43Frank Salemans wrote: Waar komt deze gigantische teruggang van het aantal vrijwillige stewards vandaan? En wat zou daaraan te doen zijn?
Ik kan me voorstellen dat sommige vrijwilligers toch een beetje weggezet worden als 'idioten' of 'kneusjes'. Ik zou er ook geen trek in hebben om door bepaalde mensen zo gezien/behandeld te worden.
Misschien aan de andere kant ook weer een 'professionalisering' uit de koker van Noor, en nu ze weg zijn denken ze bekijk t maar.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- ASR
- Offline
- Platinum Member
- Posts: 373
- Thanks: 244
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
08 Nov 2023 20:48Please Log in or Create an account to join the conversation.
- pinobel
- Offline
- Platinum Member
- Posts: 982
- Thanks: 850
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
08 Nov 2023 21:00Please Log in or Create an account to join the conversation.
- bokkesprongen
- Offline
- Platinum Member
- Posts: 878
- Thanks: 256
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
08 Nov 2023 21:02Ga met de weggelopen vrijwilligers in gesprek betrek er ook de angel side bij veer zien MVV ,supporters club , de gemeente Maastricht enzovoort ....
De vrijwilligers behoren bij MVV................
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- webmastersfm
- Offline
- Platinum Member
- ACAB
- Posts: 580
- Thanks: 773
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
08 Nov 2023 22:09 - 08 Nov 2023 22:13ASR wrote: Misschien iets te naief gedacht, maar als we ons met zijn allen gedragen hebben we minder beveiligers nodig...
Je hebt gewoon te maken met KNVB regels die naar ratio, x aantal toeschouwers/stewards. Er zijn dispensaties gegeven de laatste 10 jaren maar onder Bert Kersten werd voor het eerst de proffesionele stewards geïntroduceerd. Laten we nou ook niet net doen of er 100 stewards zijn vertrokken in 3 jaar., 100 stewards is het maximale aantal stewards dat ooit voor MVV op 1 moment werkzaam was (jaren 90). Naar mijn weten waren het er nog maar enkele tientallen. (20) een jaar of 8 geleden al. Het hele betaalde voetbal heeft last van dit fenomeen. Wie laat zich voor 25€, 2 broodjes en een blikje in deze verharde maatschappij de pokkel vol schelden. In die zin heb je gelijk. Buiten dat, als je weet dat die pool, Roemeen of weet ik veel welke exoten die ik laatste wedstrijden zie misschien wel 75/100€ netto krijgt voor die avond dan konden ze me ook kapot vallen.
nos.nl/collectie/13934/artikel/2473357-v...-situatie-alarmerend
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- opadiehard
- Away
- Platinum Member
- Posts: 2490
- Thanks: 1564
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
08 Nov 2023 22:24 - 08 Nov 2023 22:30pinobel wrote: Misschien de stewards toch maar gaan betalen. Ik noem maar iets: 1 steward krijgt bijv de helft van wat 1 beveiliger kost. Heb je toch de helft uitgespaard. Wellicht dat het dan voor hun interessanter wordt. Hoe meer beveiligers je kunt vervangen door stewards hoe meer je verdient.
Maar als steward krijg je een soort van informatie avonden niet vergelijkbaar met een opleiding van beveiliger!
Tenminste dat was zeker in mijn tijd zo,in de huidige tijd word nogal wat verwacht ook als steward in een voetbalstadion!
Als je een opleiding als beveiliger zou moeten doen haken er al veel mensen af.
Ik denk ook van de kant van MVV uit zou het te duur zijn om iemand een opleiding laten volgen als beveiliger om daarna in het stadion te werken je weet niet of de mensen met dat diploma andere keuzes gaan maken en er hun beroep van gaan maken of op andere plekken parttime buiten hun werk om gaan werken.
Het is echt op veel momenten een ondankbare job om als steward in een voetbalstadion te gaan werken door alle regeltjes die er op dit moment van je gevraagd word.
Steward was vroeger een stuk gemakkelijker je deed het met een grote groep en je werd per sector ingedeeld naar gelang je kunnen.
Je komt er niet meer onderuit door professioneels in te huren en dat kost je als MVV klauwen met geld,maar dat is wat de voetbalbond van je eist als club.
Met de huidige verharding in de maatschappij kun je bijna niet anders dan mensen met een gedegen opleiding de werkvloer op sturen en dat kost geld heel veel geld.
Mede door de hoge boetes worden er aan een steward (te)hoge eisen gesteld en dan is het in eens niet meer zo aantrekkelijk om dit als vrijwilliger te gaan doen!…Mvrgr Opa.
Ps Volgens mij klopt het niet helemaal dat Mvv maar 7 stewards heeft,ik weet bijna zeker dat er redelijk wat stewards rondlopen van andere clubs rond lopen oké het zijn niet je eigen stewards maar wel ,,gewoon,, stewards!
Zelf heb ik al ik al meegemaakt dat ik wat vroeg aan een vrouwelijke steward en ben ik in het Frans toegesproken zij moest helaas aangeven dat ze mij niet verstond.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- Lijnsje@tappunt
- Offline
- Platinum Member
- Hool beer, hool beer!
- Posts: 1011
- Thanks: 1190
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 10:24Allereerst begrijp ik dat men zich niet vrijwillig laat uitkafferen of wegduwen voor een broodje kaas en een kop koffie. Daar mag best een vergoeding tegenover staan. Niet zo zeer in de vorm van een seizoenskaart, want de stewards zijn toch al in het stadion. Ik weet dat stewars bij andere BVO's in Limburg een vergoeding krijgen per keer die per maand wordt uitbetaald. Men mag zich vrijwillig aanmelden en de tekorten worden dan aangevuld door een extern bedrijf. Daarbij denk ik dan ook (met alle respect); laat de vrijwillige stewards bij de Gamin en Hoofdtribune staan. Minder excessen (voor zover die er al zijn) waardoor de kans groter is dat zij ook blijven komen. Zet de betaalde krachten dan maar waar het vaker kan rommelen; die moeten toch terugkomen.
Ik vind alleen Laura kort door de bocht door te zeggen dat de hogere aantal toeschouwers ervoor zorgt dat deze kosten zijn gestegen. Nergens wordt gekeken of gesproken over het eigen handelen van de club. Iemand mag ook gezien en gewaardeerd worden. Een vrijwilliger is altijd goedkoper dan een externe. Verhoog die beloning. Want met alle respect ; het gaat er niet om wie er staat, als er maar iemand staat.
Daarbij kan MVV ook kijken of er vanuit de gemeente is mogelijk is. We hebben zo veel bijstandsgerechtigde met integratieverplichting binnen Maastricht, maak daar gebruik van. Bel de gemeente om ''vacatures'' kenbaar te maken die de gemeente vervolgens aan hun cliënten kan koppelen. Gemeente geholpen, MVV geholpen en het kost geen drol. Weet iemand of dit ooit is geprobeerd?
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- webmastersfm
- Offline
- Platinum Member
- ACAB
- Posts: 580
- Thanks: 773
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 10:46Please Log in or Create an account to join the conversation.
- Roed en Wit 70
- Offline
- Platinum Member
- Posts: 847
- Thanks: 382
Re: Re:Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 12:07Please Log in or Create an account to join the conversation.
- Lijnsje@tappunt
- Offline
- Platinum Member
- Hool beer, hool beer!
- Posts: 1011
- Thanks: 1190
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 13:53webmastersfm wrote: Vergoedingen voor vrijwilligers is in de hele maatschappij een probleem door belasting en uwv regels. Tot 190€ per maand mag je onbelastbaar vrijwilligerswerk voor doen met een uitkering. Maar het werk wat je doet, moet met vrijwilligers zijn gedaan. En dat gaat bij MVV niet op. Er wordt gewoon goedkoop werk verricht. Dus je wordt gewoon gekort op je uitkering. Misschien een beetje bevooroordeeld. Excuseer me als ik mensen beledig. Maar laten we eerlijk zijn, een steward werd altijd uit die kringen gehaald.
Klopt, €190,- per maand met een maximum van €1900,- per jaar. Maar we hebben 2, maximaal 3 thuiswedstrijden in één maand. Zet daar een vergoeding van €50,- per wedstrijd tegenover. Dan wordt je niet gekort, heeft MVV een goedkoop alternatief en de steward in kwestie en leuk extraatje. Daarbij kun je ook nog iets met cadeaubonnen doen. Zo blijven ze onder de streep en worden ze niet gekort. Daarbij zal MVV het braafste jongetje van de klas willen zijn, maar je kunt ze ook nog iets cash in de handen drukken. Bij alle andere clubs wordt het onder de noemer vrijwilligersvergoeding overgemaakt. M.i. is het ook een vrijwilligersfunctie.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- Buurke76
- Away
- Elite Member
- Posts: 265
- Thanks: 110
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 14:18en dat voor 2 tientjes per wedstrijd ?
Afgelopen maandag in de rust worden kinderen van de trap gestuurd omdat ze zicht ontnemen van heel vak C. Nadat ze dit aan volwassen vroeg werd ze recht in haar gezicht uitgelachen.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- MF
- Offline
- Premium Member
- Posts: 136
- Thanks: 96
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 15:01Lijnsje@tappunt wrote: Het niet meer hebben van stewards heeft denk ik meerdere factoren en heeft meerdere oplossingen.
Allereerst begrijp ik dat men zich niet vrijwillig laat uitkafferen of wegduwen voor een broodje kaas en een kop koffie. Daar mag best een vergoeding tegenover staan. Niet zo zeer in de vorm van een seizoenskaart, want de stewards zijn toch al in het stadion. Ik weet dat stewars bij andere BVO's in Limburg een vergoeding krijgen per keer die per maand wordt uitbetaald. Men mag zich vrijwillig aanmelden en de tekorten worden dan aangevuld door een extern bedrijf. Daarbij denk ik dan ook (met alle respect); laat de vrijwillige stewards bij de Gamin en Hoofdtribune staan. Minder excessen (voor zover die er al zijn) waardoor de kans groter is dat zij ook blijven komen. Zet de betaalde krachten dan maar waar het vaker kan rommelen; die moeten toch terugkomen.
Ik vind alleen Laura kort door de bocht door te zeggen dat de hogere aantal toeschouwers ervoor zorgt dat deze kosten zijn gestegen. Nergens wordt gekeken of gesproken over het eigen handelen van de club. Iemand mag ook gezien en gewaardeerd worden. Een vrijwilliger is altijd goedkoper dan een externe. Verhoog die beloning. Want met alle respect ; het gaat er niet om wie er staat, als er maar iemand staat.
Daarbij kan MVV ook kijken of er vanuit de gemeente is mogelijk is. We hebben zo veel bijstandsgerechtigde met integratieverplichting binnen Maastricht, maak daar gebruik van. Bel de gemeente om ''vacatures'' kenbaar te maken die de gemeente vervolgens aan hun cliënten kan koppelen. Gemeente geholpen, MVV geholpen en het kost geen drol. Weet iemand of dit ooit is geprobeerd?
Contact opnemen met oude stewards per mail met een survey lijkt mij de beste oplossing. In deze survey kunnen de oud stewards aangeven wat ze wel en niet fijn vonden. Daarna alle data bekijken en daarop anticiperen en een nieuwe wervingscampagne starten. Wat er tegenover staat om je aan te melden als steward, is afwachten wat er uit de data komt.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- bokkesprongen
- Offline
- Platinum Member
- Posts: 878
- Thanks: 256
Re: Nog maar 7 vrijwillige stewards bij MVV
09 Nov 2023 20:52Het is een probleem dat MVV , de supporters verenigingen ,Angel side ,veer zien Mvv de commissie stadion verboden ,de gemeente Maastricht en politie samen moeten proberen op te lossen .......
Please Log in or Create an account to join the conversation.